Jazykové verzie
Upozornenie

Boli sme prví na svete, ktorí sme v roku 2011 začali sériovo vyrábať zásobníky vody, ktoré sú pripojené na fotovoltaické panely. Dnes je v okolitých krajinách niekoľko výrobcov, ktorí ponúkajú podobné zariadenia. Ale len podobné, pretože naše patentované riešenie nemôžu kopírovať. Prosíme všetkých záujemcov o ohrev vody, kúrenie, výrobu elektriny a výrobu chladu všetko z fotovoltaických panelov, aby si veľmi dobre premysleli aký výrobok si kúpia. Pretože sú výrobky, ktoré robia z ľudí kandidátov na členstvo v klube Ľadových medveďov.

Je pre nás cťou a uznaním našej práce, že naše Slovenské výrobky podporuje najväčšia slovenská energetická spoločnosť – SPP.

Partnerská zóna
E-mail: Heslo:
 ♦♦♦  > 

Kontakt + O nás

O nás

Milí priatelia,

  

vyvinuli a vyrobili sme niečo nové. Nové z pohľadu využitia energie slnka a výroby elektrickej energie z fotovoltaických panelov. Už to nie sú len fotovoltaické elektrárne, ktoré pri nekontrolovanej výstavbe spôsobujú nestabilitu rozvodných sústav pri neraz vysoko nastavených výkupných cenách, ktoré v konečnom dôsledku plošne zdražujú cenu elektrickej energie. Tieto negatíva neraz prevažujú nad nespornými pozitívami ekologickej výroby elektrickej energie zo slnka. Svetovým problémom je uskladnenie vyrobenej elektrickej energie. Najbežnejším spôsobom je uskladnenie do batérií, ale aj pri tomto procese potrebujeme prídavné elektronické zariadenia a samotná využiteľnosť má svoje hranice.
 


A kde sa dá elektrická energia ešte uskladniť bez veľkých investícií? No predsa do vody. Do nádoby ohrievača vody. Touto cestou sme sa vydali a dosiahli sme cieľ. Vyrábame ohrievače vody, ktoré na ohrev používajú elektrickú energiu z fotovoltaických panelov. Našim patentovaným riešením je regulácia tepelných ochranných prvkov i napriek tomu, že vyrobený jednosmerný prúd je priamo napojený na výhrevnú špirálu. Jednoduché a účinné. Také zadanie sme si dali a tak fungujú aj naše ohrievače vody.

Náš vývoj však ide stále dopredu. V roku 2012 sme pripravili nové modelové rady „M“ a „M+K“ a pokračujeme ďalej. Začiatkom roka 2013 sme uviedli na trh nový model LX ACDC/M + KW 200 L. Je to  špeciálny zásobník pre plynové a elektrické kotle. Dá sa použiť aj ako ekologický elektrický kotol pre kvapalné podlahové kúrenie v pasívnych domoch. V druhom polroku 2013 sme začali na trh dodávať 300 L stacionárny zásobník s možnosťou pripojenia od 1-6 kW z fotovoltaického zdroja. V prvom polroku 2014 sme rozšírili sortiment o stacionárne zásobníky s objemom až do 2000 L, s možnosťou pripojenia 1-18 kW DC z fotovoltaického zdroja. V druhom polroku 2014 sme uviedli na trh Fotovoltaické kúrenie. Začiatkom roka 2015 sme k závesným ohrievačom vody 100 L až 200 L pridali nové funkcie ako napríklad bezpotencionálne pripojenie a ON/OFF GRID. Od mája 2015 sme uviedli na trh v Európe vynikajúci technický doplnok k našim hybridným systémom. Je to LXDC POWER BOX 1-2 kW DC, ktorý zvyšuje elektrické napätie z fotovoltaických panelov pri nízkom slnečnom svite, čím výrazne zvyšujeme výkonnosť našich systémov a dokážeme posunúť hranicu využiteľnosti výroby elektriny z fotovoltaických panelov na 99,5 % čo patrí k najefektívnejšiemu využitiu ekologicky vyrobenej elektriny na svete. Vo vývoji a využiteľnosti našich patentovaných riešení budeme ďalej pokračovať. V roku 2017 doplníme do našej zostavy nabíjač batérií, čím rozširujeme použitie nášho systému a okrem akumulácie elektriny vo forme tepla do zásobníka vody, umožníme akumulovať elektrinu aj do batérii. Chceme, aby naše výrobky prinášali ľuďom úžitok a radosť. Chceme, aby mali dobrý pocit z toho, že prispievajú k ochrane životného prostredia. A chceme, aby sa pri doručení faktúry za elektrinu alebo plyn objavili spokojné úsmevy na tvárach ľudí, ktorí si zohrievajú vodu a kúria našimi výrobkami.

Významným dátumom bol 1. júl 2013, kedy sme začali vyrábať hybridné ohrievače v DZ Dražice, čím máme zaručenú mimoriadne dobrú kvalitu v oblasti smaltovania, dielenského spracovania ako aj dlhú bezporuchovú životnosť. Spoločne s DZ Dražice sme začali dodávať hybridné ohrievače vody LOGITEX do celej Európy.

Venujte prosím pár minút prečítaniu našej stránky. Okrem katalógu nezabudnite na Návody na použitie, ktoré sú v sekcii Dokumenty a prečítajte si aj  Časté otázky. A ak aj napriek tomu budete potrebovať nejakú konzultáciu, vždy Vám radi písomne odpovieme na Vaše otázky na email. adrese logitex@logitex.sk.


 

 

Ing. Daniel Lako, autor vynálezu


 

Kontakt a certifikáty

LOGITEX, s. r. o. Sídlo firmy
Športovcov 884/4
020 01  Púchov
SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Telefón: + 421 / (0)42 / 471 02 00
Fax: + 421 / (0)42 / 464 23 00
Email: logitex@logitex.sk

 

>>   Zobraziť sídlo firmy na mape

Energetické štítky závesných ohrievačov Logitex (zväčšite kliknutím na obrázok):

© 2016 LOGITEX, s.r.o. Všetky práva vyhradené. |  Stránky generuje CMS systém ac.web, poháňaný elektrickou energiou vyrobenou systémom LOGITEX.